نتایج جستجو برای عبارت :

تلخند:

سلام بر دوستان عزیز طلبه
نشریه بهمن ماه 98
با موضوعات
معرفی مقالات یکی از طلاب
معرفی کتاب
فراخوان پانزدهمین آثار پژوهشی طلاب
تلخند : سلام کرونائی

روی لینک زیر بزنید
دریافتحجم: 1.08 مگابایتتوضیحات: واحد پژوهش مدرسه علمیه امیرالمومنین(ع)درگز 
رفتم اداره با آقای فلانی کار داشتم، نبودش، پرسیدم: کجاس؟
یکی سر صندلی نشسته بود، گفت:عموش رحمت خدا رفته!
پرسیدم  آقای بهمانی؟
گفت : داییش فوت کرده!
گفتم جناب فلانی کجان؟
گفت:داداشش فوت کرده!
گفتم خانم فلانی چه؟
گفت : باباش فوت کرده!
گفتم استاد فلانی کو؟
گفت : دومادش فوت کرده!
 سرتون رو درد نیارم، سراغ هرکسی که گرفتم ، یکی شون فوت کرده بود !!آخرش فهمیدم همه با هم فامیلن و فقط یکی به رحمت خدا رفته!

تنها
زُل می زند،پُشتِ سکوتش نقطه چین ، تنهاست ؛تنهامجموعه ای از شعر هایِ خوش نشین، تنهاست؛تنها
نصف النهار ِهر نگاهش رو به قطبِ آرزوهایخ می زند چون بی جهت، رویِ زمین تنهاست؛تنها
ثبتِ حقایق می کند، گاهی، ولی این عکس ها تلخند قابِ دو چشمی که به قلبِ دوربین تنهاست؛تنها
هِی قهوه می نوشد اثر از فالِ خوب اما نمی بینددر حالِ او تأثیرِ گُنگِ کافئین تنهاست،تنها
تبعیدیِ عشق است‌ و در اعماقِ تفکیکی غریبانه ‌‌چون تکه ای جامانده از یک جو

این جمله تکراری " هر چی خدا بخواد " رو هممون شنیدیم. هممون گاهی از شنیدن این جمله خون دویده به صورتمونو عصبانی شدیم، گاهی احساس انزجار کردیم و گاهی با یه تلخند ذهنیت کوچیک طرف گوینده رو با بزرگواری نادیده گرفتیم. خدا مگه چی بود که هر چی اون می خواست عصبانی و کلافمون می کرد؟ خب شاید عادی باشه، سپردن همه چیز دست موجودیتی که دیده نمیشه و ساده گرفتن سختیا به امید زمان بندی کسی که خودش از منظر ما اون مشکل رو به وجود آورده، بله تا حد زیادی احمقانه ا
دانلود آهنگ مسعود صادقلو – خاص بودیم
Download New Music Masoud Sadeghloo – Khas Boodim

دانلود آهنگ مسعود صادقلو خاص بودیم

متن آهنگ مسعود صادقلو با نام خاص بودیم

شب من بارون چشم من بی خواب و حال داغون
یه چیزی بی تو کمه خنده هام رفتند لحظه هام تلخند و بازم از من تورو میپرسن همه
من که پشیمونم تورو نمیدونم مث یه دیوونم
وقتی از تو دورم بگو چطوری تورو برگردونم
وقتی از تو دورم بگو چطوری تو

اساسا بعضی آدمها پوست موز صفتند. مترصد زمین زدن خلق الله. قسمی از آدمها پوست خیار صفتند. درکنارشان جوان می مانی یا دست کم خیال می کنی جوان تر شده ای. 
یک عده پوست پرتقال صفتند. تاکردن و معاشرت با آنها قلق دارد. علی ما یبدو - تلخند؛ لکن بالقوه ظرفیت مربا شدن دارند. ایضا حضور چشمگیر در نثار زرشک پلو. 
عده ای دیگر پوست گردو صفتند. پوست گردوی تزه صفت. جوری ساهت می کنند که تا مدتها اثرش بماند. 
بخشی دیگر اما، شفاف و زلالند. لکن بعضا همزمان شکننده و ظریف
   جوانی سایز و اندازه ندارد. از آن موقعیت‌هاییست که دیر یا زود تمام شدنش را از به تماشا خواهی نشست. روزهایی که به اندازه سالیان می‌توانند جذاب و شیرین باشند و البته دقایقی که تلخند. تلخی از آن دسته چیزهایی‌ست که اختصاص به سن خاصی ندارد. هرچه قدر هم که در این روزگار روز بگذرانی باز هم چیزهایی دارد که بتواند زندگی را برایت تلخ‌تر کند. درست برعکس جوانی. اغلب آدم‌ها فکر می‌کنند روزهای خوش انحصار به جوانی دارند و البته که تمام می‌شوند. قاعده ب
دومین پست از وبلاگ جدید سرابله
وقت بخیر
     موضوع فیلترینگ پیام رسانهای مختلف مثل تلگرام و همچنین مشکلی که اخیرا گوکل با نرم افزارهای مختلف ایرانی پیدا کرده ، به دغدغه اصلی کاربران اینترنتی بخصوص فعالان فضای مجازی تبدیل شده، و با این شرایط ، پیش بینی ادامه این روند و بلااستفاده شدن نرم افزارهای باقیمانده کنونی دور از ذهن نیست . خلاصه اینکه برای مقابله با این وضع ، یک گزینه ساده وجود داره که شاید تنها گزینه ممکن نیز باشه!!! و اما...
    سوال : ا
سرباز جلدی از پله‌های مینی‌بوس پرید بالا. نفرات قبلی مشغول جاگیر شدن روی صندلی‌ها بودند. به سمت راستش نگاه کرد. دید صندلی جلو هنوز خالی است. با یک جست از روی در موتور که بین راننده و آن صندلی قرار گرفته بود پرید و روی صندلی نشست. راننده خوش‌سلیقه بود. کل قسمت در موتور را فرش کرده بود. یک نفر راحت می‌توانست آن‌جا چهارزانو بنشیند حتی. صندلی‌ها پر شدند. راننده شیتیل دادزن خط را از پنجره داد و گفت یک جای خالی دیگر هم دارم. دادزن خط فریاد کشید: ته
آرام شده ام. خنده را یاد گرفته ام. یعنی سعی میکنم یادش بگیرم. به همه چیز، به همه کس، همیشه...
به همکلاسی هایم میخندم. به استرسشان، به اشک هایشان، به دلخوشی هایشان.
به معلم ها، مادر پدرها، پسرها، همه ی آدم ها. به نقش هایی که بازی میکنند. به غم و شادی و عصبانیتی که از زیر پوسته ی بیرونیشان گاهی بیرون می ریزد.
به عقده هایشان که قوه ی حقارتشان را با تحقیر دیگران تشدید می کند.
می خندم. آرامم.
وقتی دو روز تعطیل میشوی چه کار میکنی؟ خوشحال میشوی؟ برای از دس
عسل همواره یکی پرطرفدارترین خوراکی‌های
موجود در آشپزخانه  و در عین حال درمان کننده خیلی از بیماری‌ها بوده است.
در کل کره خاکی اجداد ما از فواید عسل به خوبی اطلاع داشتند.  اولین
کاربردهای شناخته شده عسل در معالجه های دارویی به حدود ۴۰۰۰ سال قبل بر
روی کتیبه های سنگی بر جای مانده از اقوام سومری باز می‌گردد.
عسل تقریبا حدود ۳۰٪ از درمان‌های دارویی
سومریان را در بر می‌گرفت. در هند، عسل یکی از مهمترین عناصر طب کهن و سنتی
هندوها یعنی سیدها و
در این مطلب به فواید شگفت انگیز عسل طبیعی میپردازیم. عسل همواره یکی محبوب‌ترین خوراکی‌ های آشپزی و در عین حال داروی تسکین بسیاری از بیماری‌ ها بوده است. در سرتاسر کره خاکی نیاکان ما از مزایای عسل طبیعی به خوبی آگاه بودند. نخستین کاربردهای شناخته شده عسل در درمان‌ های دارویی به حدود ۴۰۰۰ سال پیش بر روی لوحه‌ های سنگی بر جای مانده از اقوام سومری باز می‌گردد.
عسل طبیعی تقریبا حدود ۳۰٪ از درمان‌های دارویی سومریان را در بر می‌گرفت. در هند،

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها